Halo! Od piątku 13.09 do niedzieli 15.09 uczestniczymy w Bitwie o Krowę w Świdwinie. Będziemy mieli standardowo rogi, kufle do picia, koszulki, a także miecze! A od soboty 14.09 do niedzieli jesteśmy znowu w Łodzi. Tym razem na 35 Międzynarodowym Festiwalu komiksu i gier w Atlas Arenie. Serdecznie zapraszamy :)

Ostrów Lednicki

Ostrów Lednicki – wprowadzenie historyczne

Ostrów Lednicki, położony na wyspie na Jeziorze Lednica, to jedno z najważniejszych miejsc wczesnośredniowiecznej Polski. To tutaj, na Ostrowie Lednickim, Mieszko I i Bolesław Chrobry mieli swoje rezydencje, a gród pełnił kluczową rolę w umacnianiu młodego państwa polskiego. Znajdujące się tutaj pozostałości grodu oraz dwóch kamiennych budowli sakralnych świadczą o znaczeniu tego miejsca w procesie chrystianizacji Polski.

Lednogóra skansen – ciekawostki

Lednogóra skansen, położony w pobliżu Ostrowa Lednickiego, to miejsce, które przenosi nas w czasy dawnych Słowian. Skansen oferuje odwiedzającym możliwość zobaczenia rekonstrukcji chat i innych budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, a także poznania codziennego życia wczesnośredniowiecznej wsi. Ciekawostką jest fakt, że w skansenie można zobaczyć także repliki dawnych narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku, wykonane zgodnie z ówczesnymi technikami.

Ostrów Lednicki – atrakcje i zwiedzanie

Ostrów Lednicki to miejsce, które oferuje nie tylko historyczne zabytki, ale także unikalne atrakcje. Zwiedzanie Ostrowa Lednickiego to podróż w czasie, podczas której można zobaczyć ruiny palatium i kaplicy Mieszka I, a także odkryć tajemnice wczesnośredniowiecznych obwarowań. Atrakcje Ostrowa Lednickiego obejmują także rejs promem, który łączy wyspę z lądem. To jedyna taka przeprawa w Polsce, a cena promu jest przystępna, co czyni tę atrakcję dostępną dla każdego.

Lednogóra skansen – godziny otwarcia, koszt, warunki wstępu

Lednogóra skansen jest otwarty dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w weekendy od 10:00 do 18:00. Warto pamiętać, że w poniedziałki skansen jest zamknięty. Bilety wstępu są dostępne w rozsądnych cenach, a dla dzieci, studentów oraz seniorów przewidziane są zniżki. Skansen oferuje także specjalne pakiety dla grup zorganizowanych, które obejmują oprowadzanie z przewodnikiem i udział w warsztatach tematycznych.

Muzeum Lednickie – jak dojechać?

Muzeum Lednickie, będące częścią zespołu muzealnego, do którego należy także Ostrów Lednicki, znajduje się w miejscowości Lednogóra pod adresem Dziekanowice 32, 62-261 Lednogóra. Dojazd samochodem jest prosty, a na miejscu znajduje się parking dla zwiedzających. Z Poznania lub Gniezna kursują także regularne połączenia kolejowe oraz autobusowe do pobliskiej Lednogóry, skąd można dostać się do Muzeum taksówką lub pieszo.

Poczuj się jak mieszkaniec grodu – biżuteria Słowian od Ozdób Wikingów

Odwiedzając Muzeum Lednickie i Lednogóra skansen, można poczuć się jak mieszkaniec grodu z dawnych czasów, dzięki wystawom poświęconym między innymi biżuterii i ozdobom Słowian oraz Wikingów. W muzeum można podziwiać różnorodne ozdoby, takie jak naszyjniki, pierścienie i kabłączki, wykonane z brązu, srebra i innych materiałów. Ekspozycje te pozwalają zrozumieć, jak wielką wagę nasi przodkowie przykładali do ozdabiania swojego stroju i jakie techniki wykorzystywali przy ich tworzeniu.

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

podobne wpisy

Gród w Santoku

Gród Santok – wprowadzenie historyczne Gród Santok to jedno z najbardziej znaczących miejsc w historii wczesnośredniowiecznej Polski. Położony na strategicznym punkcie w widłach rzek Warty

Czytaj więcej »

Gród Pędzików

Gród Pędzików – wprowadzenie historyczne Gród Pędzików to fascynujące miejsce, które przenosi nas w czasy średniowiecznej Polski. Znajdujący się w województwie świętokrzyskim powstał z inicjatywy

Czytaj więcej »

Gród na górze Birów

Gród na górze Birów – wprowadzenie historyczne Gród na górze Birów to wyjątkowe miejsce, które przenosi nas w czasy wczesnego średniowiecza. Położony na malowniczym wzniesieniu

Czytaj więcej »

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.