Uwaga! Od środy 22.05 wyjeżdżamy zdobywać dalekie rubieże (Comiccon w Wilnie, Animefest w Brnie i Targi Książki pod PKiN w Warszawie). Wszystkie zamówienia złożone w tym czasie, będziemy realizować po powrocie, czyli 28.05.

Bransolety wikińskie

Bransolety z motywami inspirowanymi kulturą nordycką. Bransolety skórzane z symbolami wikińskimi oraz obręcze wykonane ze stali chirurgicznej. Świetny dodatek do codziennego stroju, a także dla rekonstruktora historycznego.

Wikingowie to najemni wojownicy, swój status społeczny podkreślali biżuterią, jaką nosili. Jako zaprawieni w boju wojowie oraz wytrawni kupcy i handlarze, mieli do czynienia z towarem luksusowym. Sami lubowali się w bogato zdobionej biżuterii, wysadzanej drogocennymi kamieniami, mającej symboliczne znaczenie nie tylko ekonomiczne, ale i duchowe.

Co ważniejsze, biżuteria wikingów i ich zamiłowanie do pięknie inkrustowanych przedmiotów wykraczała poza funkcje ozdobne W praktyce, wymyślne zdobienia pojawiały się na elementach odzieży lub zbroi takich jak klamry czy sprzączki. Drogocenne klejnoty pojawiały się również na pasach oraz broni białej, którą władali.

Jednak należy podkreślić, że zamiłowanie do pięknych rzeczy rodziło chęć noszenia wyrobów służących wyłącznie upiększaniu i podkreślaniu zasobności w dobra doczesne. Dlatego też wikingowie, bez względu na płeć, lubowali się we wszelkiego rodzaju kolczykach, naszyjnikach, sznurach paciorków i koralików czy bransoletkach.

To właśnie bransoleta wikingów stanowi jeden z najpopularniejszych elementów biżuterii noszonych przez nordyckich wojowników. Niemal każdy wiking nosił bransoletę, która nie tylko była dopełnieniem jego stroju, ale również symbolizowała więź z pobratymcami i jarlem. Bransoleta wikingów miała symboliczny wydźwięk – świadczyła o tym, że wódz dzieli się z wojownikami łupami zdobytymi podczas wypraw. Podobnie jak inne elementy biżuterii nordyckiej, bransoleta wikingów przedstawiała charakterystyczny symbol ważny dla tego, który ją nosił.

W naszej ofercie znajdziesz bransolety wikińskie, których piękne zdobienia będą odpowiadały Twoim wartościom, a ich symboliczny charakter wskaże i określi ich właściciela.

Bransolety wikingów jako szczęśliwy talizman

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór bransolet wikińskich, które z łatwością można dopasować do osobowości zarówno kobiecej, jak i męskiej. Dzięki nim uzyskacie symbolikę woli walki, magii, ochrony. Dla wikingów bransoletki były zawsze czymś więcej niż tylko pięknym elementem biżuterii na nadgarstku – symbolizowały mocne strony i szczególne cechy osoby noszącej. Zdobione i grawerowane drobnymi inkrustacjami i runami, składały hołd bogom i prosiły o ich przychylność. Dzięki biżuterii wikingów z naszego sklepu internetowego możesz teraz udowodnić wszystkim, czy najbardziej ufasz bogu miłości, sprytu czy piorunów. Odkryj wiele wspaniałych motywów zwierząt i run, które odgrywają dużą rolę w mitologii nordyckiej.

Bransolety wikingów

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór bransolet stylizowanych na te, które nosili najsłynniejsi wojownicy tamtych czasów. Świetnym wyborem będzie charakterystyczna bransoleta wikingów o królewskim splocie, na której końcach znajdują się głowy kruków, wilków czy smoków. Splot może być delikatny lub bardziej wyrazisty. Dodatkowo elastyczność materiału bransoletki sprawia, że może być dopasowana do niemal każdego nadgarstka.

Warto zwrócić również uwagę na skórzaną bransoletę z wytłoczonym symbolem wikingów, a także Słowian. Każda z bransolet podkreśla męskość, siłę i charakter osoby, która ją nosi. Możesz wybrać zarówno kolor skóry, jak i metalu, tworząc tym samym unikatową bransoletkę dla wikinga, miłośnika ciężkich brzmień lub kultury nordyckiej.

Nasze bransolety to wspaniały pomysł na prezent. Nie dość, że wybierając konkretny symbol, wykazujesz się wiedzą i zaangażowaniem w osobowość pobratymcy, to masz gotowy, pięknie zapakowany w firmową sakiewkę upominek.

Warto dodać, że nasze produkty to ręcznie wykonywana biżuteria o charakterze nordyckim, która znajdzie zastosowanie u kobiet i mężczyzn. W przypadku bransolet skórzanych, pas jest regulowany. Ponadto istnieje możliwość doboru kolorystycznego oraz materiału dodatkowego. Nasze bransolety wikingów są wykonane ze stali chirurgicznej, dlatego ryzyko alergii skórnej jest tutaj naprawdę nikłe.

Zobacz również – bransolety słowiańskie

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.