Uwaga! Od piątku 14.06 zdobywamy 14 Raciborski Festiwal Średniowieczny, a także Pyrkon (jak co roku). Zamówienia złożone między 13.06 (po godz 11:00) a 16.06 zrealizujemy w poniedziałek 17.06. Zapraszamy na imprezy :)

Rogi sygnałowe

Jak radzili sobie prawdziwi Wikingowie, gdy chcieli zakomunikować reszcie osady coś ważnego? W jaki sposób przywoływali członków rodziny i przyjaciół, skoro na wyposażeniu ich domu nie było telefonów? Róg sygnałowy pełnił funkcję świetnego komunikatora, a obecnie sprawdza się jako oryginalny rekwizyt i element dekoracji, który wykorzystywany jest na różne sposoby.

Unikalne egzemplarze rogów sygnałowych

Wyjątkowe repliki rogów sygnałowych świetnie imitują produkty znane w średniowieczu. Wykonane z naturalnych materiałów oddają charakter przedsięwzięć, w których brali udział Wikingowie. Jak wyglądają jakościowe rogi sygnałowe? Warto zaznajomić się z ich wyglądem i cechami charakterystycznymi, aby móc rozróżnić sztuczne podróbki od oryginalnych i naturalnych rogów. W naszej ofercie znajdziesz rogi wykonane z afrykańskiego bydła hodowanego. Oferowane przez nas produkty pokryte są atestowanym lakierem, który może być stosowany w kontakcie z żywnością. Dzięki temu rogi są bezpieczne w użytkowaniu. Do rogów sprzedawanych za pośrednictwem naszego sklepu dołączone są skórzane paski, które ułatwiają noszenie przy sobie produktu, zawieszenie go na ramieniu lub dołączenie do swojego bagażu.

Przeznaczenie rogów sygnałowych – wczoraj i dziś

Jak obecnie wykorzystywane są rogi sygnałowe? Aby poznać ich zastosowanie, warto zaznajomić się z genezą powstawania i wykorzystywania rogów. To produkty, które służyły do nawoływania, komunikacji, ale również do zastraszania. Mogły zwiastować zbliżające się niebezpieczeństwo lub nawoływać mieszkańców do zebrania się we wskazanym miejscu w celu ustalenia istotnych kwestii związanych z funkcjonowaniem wioski, miasta czy osady. W jaki sposób rogi wykorzystywane są w obecnych czasach? Prawdziwi Wikingowie dalej chodzą po tym świecie i chętnie wykorzystują akcesoria w postaci rogów sygnałowych, szczególnie w trakcie tworzenia rekonstrukcji bitew historycznych i spotkań miłośników średniowiecznych przygód. Zjazdy Wikingów obfitują w praktyczne wykorzystanie rekwizytów, nie tylko w postaci elementu wyposażenia stroju.

Wyjątkowy róg sygnałowy, który może dołączyć do Twojej kolekcji

Szukasz nietypowych egzemplarzy produktów do swojej kolekcji? Cenisz sobie oryginalne akcesoria i rekwizyty o niepowtarzalnych kształtach, formach i kolorach? Znajdziesz je w naszej ofercie. Cenimy sobie możliwość tworzenia akcesoriów, które świetnie wpisują się w zapotrzebowanie prawdziwych Wikingów. Wiemy, jak wiele znaczenia mają specjalne kolekcje i wyjątkowe wydania rogów sygnałowych. Oferujemy produkty, które nie tylko dobrze wyglądają, ale również mogą spełniać konkretne funkcje. Skupiamy się przede wszystkim na wiarygodnym odtworzeniu produktów wykorzystywanych od średniowiecza i pomocnych rekwizytów, które świetnie sprawdzały się w pracy, w trakcie polowań, czy wspólnego biesiadowania. Poszukujemy inspiracji w życiu Słowian i Wikingów – przykładamy największą uwagę do realnego odzwierciedlenia artykułów, które towarzyszyły im w życiu codziennym.

Zobacz również – rogi do picia

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.