Informujemy, że z przyczyn technicznych realizacja wysyłek odbędzie się jutro. Za opoźnienie przepraszamy.

Naszyjniki

Naszyjniki to uniwersalna biżuteria, którą mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Szyję jednych zdobią one każdego dnia, podczas gdy drudzy ubierają je tylko od święta, czy przy szczególnej okazji. W naszym sklepie internetowym dostępne są naszyjniki inspirowane kulturą i wierzeniami Wikingów oraz Słowian. Wykonane są ze skóry w połączeniu ze stalą chirurgiczną. To genialny pomysł na prezent dla samego siebie, czy dla innego miłośnika świata fantasy, wojowników, Wikingów, czy fana Wiedźmina lub Władcy Pierścieni. Każdy naszyjnik przed wysyłką pakowany jest w firmową sakiewkę. Nie musisz się więc martwić, że zostanie przez przypadek uszkodzony w czasie transportu. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Naszyjnik Wikingów – idealny prezent dla fana Wikingów

Wybór prezentu dla fana Wikingów może być prawdziwym wyzwaniem, ale mamy dla Ciebie doskonałą propozycję – naszyjnik Wikingów. Ta niezwykła biżuteria Wikingów jest nie tylko symbolem odwagi i siły, ale również wyrazem zamiłowania do skandynawskiej historii i mitologii. Nasz naszyjnik Wikingów, wykonany z najwyższej jakości materiałów, jest idealnym prezentem, który z pewnością zachwyci każdego miłośnika nordyckich wojowników. Zapraszamy do odkrycia naszej kolekcji i znalezienia tego wyjątkowego prezentu dla fana Wikingów.

Biżuteria Wikingównaszyjnik

Nie tylko w dzisiejszych czasach ludzie lubią zdobić swoje ciała za pomocą biżuterii. Okazuje się bowiem, że we wczesnym średniowieczu również to robiono. Jednak wówczas biżuteria pełniła nie tylko funkcję ozdobną. Wierzono, że symbole i motywy, które się na niej znajdowały, miały chronić właściciela przed różnymi rzeczami. Co więcej, w czasach Wikingów ozdoby na ciele, a dokładniej materiał, z którego je wykonano, świadczył o statusie społecznym danej osoby. Na biżuterię wykonaną ze złota, srebra, czy też kamieni szlachetnych, mogli pozwolić sobie tylko ci najbardziej zamożni. Jednak to nie zniechęcało pozostałych. Ich świecidełka wykonywane były z brązu. Chętnie noszono kabłączki skroniowe (metalowe ozdoby głowy w kształcie niedomkniętych okręgów), kaptorgi (zawieszki o prostokątnym lub kwadratowym kształcie), grzywny (obręcze na szyję stworzone z dwóch lub trzech splecionych ze sobą srebrnych drutów), zapinki, brosze, spinki, pierścienie, łańcuchy, czy medaliony. W sklepie Ozdoby Wikingów znajdziesz ciekawe modele naszyjników ze stali chirurgicznej, które swoim wyglądem nawiązują do czasów, w których żyli Słowianie.

Naszyjniki dostępne w sklepie Ozdoby Wikingów

Wśród oferty naszego sklepu znalazły się naszyjniki Wikingów. Produkujemy je przy wykorzystaniu plecionki ze skóry o cienkim lub grubym splocie, a także stali chirurgicznej. Jest ona bardzo wdzięcznym materiałem, bardziej trwałym i odpornym od srebra. Co ciekawe, nie utlenia się, nie koroduje, ani nie zmienia koloru w czasie noszenia. Oferujemy unikalne wzory biżuterii, które sami projektujemy, a następnie zlecamy do odlewu. Dbamy o to, aby nasze ozdoby były jak najwyższej jakości, oraz aby każdy szczegół został odpowiednio dopracowany. Zależy nam bowiem na zadowoleniu naszych klientów. Jeśli nie masz pomysłu na unikalny prezent dla bliskiej Ci osoby, a wiesz, że interesuje ją kultura Słowian i Wikingów, spraw jej biżuterię czy inną ozdobę z naszej kolekcji. Tak wyjątkowy prezent wywoła radość i uśmiech na twarzy u kogoś, na kim Ci zależy.

Motywy pojawiające się na biżuterii Wikingów

Jak już wspomnieliśmy, biżuteria miała dla Wikingów wiele znaczeń i funkcji. Wyrażała ich samych, odzwierciedlała ich przekonania religijne, a także sposób postrzegania rzeczywistości i otaczającego ich świata. U nas w sklepie nie mogło zabraknąć naszyjnika ze stali chirurgicznej, który zakończony jest głowami zwierząt: niedźwiedzi, kruków lub wilków. Właśnie te trzy zwierzęta w wierzeniach wikingów miały szczególnie ważne znaczenie.

Niedźwiedź w wierzeniu Słowian wschodnich i południowych był zwierzęciem spokrewnionym z ludźmi. Miał o tym świadczyć fakt, że rzadko atakował ludzi i nie przepadał za ich mięsem. Z tego też względu Słowianie rzadko żywili się jego mięsem i na niego nie polowali. Wierzono, że niedźwiedź przejawia umiejętności odpędzania złych mocy. Pojawienie się tego zwierzęcia w okolicy przeklętego miejsca oczyszczało je ze zła. Wierzono również, że niedźwiedź ma moc uzdrawiania ludzi. Nie ma się więc co dziwić, że zwierzę o tak dużej sile fizycznej, jak i metafizycznej, otoczone było kultem. Motyw niedźwiedzia często pojawiał się wśród biżuterii oraz innych ozdób czy narzędzi wikingów.

Wilk zajmował ważne miejsce w kulturze Słowian. Wzbudzał dwojakie emocje. Z jednej strony był kojarzony ze złymi mocami, a także z okrucieństwem. Podchodzono do wilków ze strachem, ale i z szacunkiem. Ceniono je za ich siłę, spryt, witalność, lojalność, wierność i umiejętność życia w stadzie. Wilk mógł być istotą posiadającą dwojaką naturę – człowieka i zwierzęcia. Takie stworzenia nazywano wilkołakami. Według wierzeń wikingów wilki były również wysłannikami boga zaświatów – Welesa.

Słowianie zaliczali kruki do ptaków magicznych. Żyły w trzech częściach Wszechświata:

  • W zaświatach, gdzie trafiały dusze zmarłych. Ten związek tłumaczono tym, że ptaki te żywiły się padliną, więc miały bliski kontakt ze śmiercią.
  • Z racji tego, że wznosiły się wysoko w powietrze, przebywały blisko świata bogów.
  • Ostatni to świat ludzi, gdzie kruki przebywały, chociażby po to, aby zdobyć pożywienie.

Wierzono, że są mediatorami między tymi trzema miejscami. Przypisywano im również umiejętność przeprowadzania dusz zmarłych.

Naszyjnik wikiński – cosplay

Naszyjnik wikiński to nieodłączny element każdego zestawu przeznaczonego do wikińskiego stroju cosplay. Nie tylko dodaje autentyczności postaci, ale również przyciąga uwagę swoim unikatowym wzornictwem. Nasze kolekcje biżuterii Wikingów są inspirowane historycznymi znaleziskami i legendami skandynawskimi, co czyni je idealnym wyborem dla entuzjastów rekonstrukcji i fanów cosplay. Wybierając nasz naszyjnik wikiński, zyskujesz nie tylko doskonały dodatek do swojego stroju, ale też kawałek historii, który może być noszony na co dzień lub podczas specjalnych okazji. Dla tych, którzy pragną wyróżnić się na konwentach, nasza biżuteria Wikingów stanowi nie tylko element stroju, ale także wyraz osobistej pasji do epoki Wikingów. Odkryj naszą kolekcję i dodaj swojemu cosplayowi autentyczny nordycki akcent.

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.