Uwaga! W dniach 31.05-04.06 jesteśmy w Neustadt-Glewe na Burgfest 2023 oraz na Lądzie nad Wartą. Wszystkie zamówienia będziemy realizować po 04.06.

Yggdrasil

Mitologia nordycka kryje w sobie wiele wspaniałych opowieści i symboli, które poruszają wyobraźnię i skłaniają do refleksji. Jednym ze zdecydowanie najciekawszych jest drzewo Yggdrasil, które można śmiało określić mianem centralnego punktu w zbiorze mitów spisanych przez Skandynawów. Sprawdź, czym konkretnie się ono charakteryzuje i dlaczego zdecydowanie warto mieć ten niezwykły wzór na swojej biżuterii.

Czym jest drzewo Yggdrasil w mitologii nordyckiej?

Pod pobudzającym wyobraźnię słowem Yggdrasil kryje się tak naprawdę Drzewo Świata, którym w praktyce był gigantycznych rozmiarów jesion, utrzymujący na swoich gałęziach wszelkie wymiary zamieszkałe przez bóstwa czy ludzi. Był to w zasadzie symbol całego Wszechświata, ponieważ sięgał od niebios do najgłębszych podziemnych czeluści i otchłani. Na poszczególnych jego częściach znajdowało się aż dziewięć różnych światów, wśród których najważniejsze były zdecydowanie:

  • Asgard (korona; kraina dwóch szczepów bogów),
  • Midgard (pień; kraina ludzi),
  • Niflheim (korzeń; ponura otchłań).

Niezwykłe drzewo Yggdrasil zawierało w sobie znacznie więcej fantazyjnych stworzeń i zjawisk. Wymienić warto przede wszystkim wiewiórkę Ratatosk, która pełniła funkcję posłańca pomiędzy światami, a także orła, trzepotem swoich skrzydeł powodującego powstawanie wiatrów. Niektóre istoty żywiły się nawet liśćmi jesionu, który przerodził się z czasem w niezwykły symbol: cztery jelenie, koza Heidrun, a także przerażający smok Nidhorgg.

Wyjątkowa biżuteria Wikingów z symbolem Yggdrasil

Decydując się na zakup biżuterii z Yggdrasil, wybierasz symbol o wielu różnych znaczeniach, dzięki któremu celnie podkreślisz nawet cechy swojego charakteru. Drzewo Świata może z powodzeniem symbolizować wszystko to, czym przed laty wyróżniali się Wikingowie: odwagę, chęć do działania i odkrywania tego, co nieznane, a także wewnętrzną harmonię. Jest to wreszcie znakomity sposób na podkreślenie swojego zainteresowania mitologią nordycką – w tym jednym symbolu zawiera się bowiem ścisła esencja opowieści, które składają się na zbiór mitów opowiedzianych przez ludy skandynawskie.

Jeśli chcesz zakupić prawdziwie wyjątkową biżuterię wikińską, skorzystaj z naszej oferty. Drzewo Yggdrasil to nie tylko symboliczny, ale przede wszystkim bardzo estetyczny i stylowy dodatek do garderoby, którego zawiłe kształty i posrebrzany materiał z pewnością będą przyciągać wzrok wszystkich wokół. Nie czekaj i złóż zamówienie, a my sprawnie wyślemy je do Ciebie w pięknej sakiewce firmowej.

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.