Już w ten weekend 9-10.12 zapraszamy serdecznie na Warszawskie Targi Fantastyki do hali Expo XXI.

Spinki do krawatu

Spinek do krawata nie może zabraknąć w męskiej garderobie. To ponadczasowy i uniwersalny element męskiego stroju. Spinki można nosić z okazji różnych uroczystości, takich, jak chociażby wesele, Chrzest, Pierwsza Komunia, jubileusz, urodziny czy spotkanie biznesowe. Jeśli jesteś zwolennikiem kultury Słowian i Wikingów, z pewnością zainteresują Cię spinki z motywami popularnymi wśród tamtejszego ludu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz spinki z symbolem bogini Łada, Welesa, Kołowrotu, Peruna, Rąk Boga, Niedźwiedzia, Wilka, Yggdrasil, Odyna, Vegvisira, Maski Lokiego lub Valknuta. Zastąp zwyczajne i nudne spinki tymi nietuzinkowymi, prosto ze sklepu Ozdoby Wikingów. Być może okażą się świetnym prezentem dla miłośnika historii średniowiecza, świata fantasy, Wiedźmina, Thora, czy Władcy Pierścieni. Wybierz swój ulubiony wzór, zamów, odbierz i ciesz się piękną ozdobą.

Motywy i symbole w biżuterii Słowian i Wikingów

Wikingowie darzyli ogromnym zamiłowaniem zarówno biżuterię, jak i amulety. Wśród nich można wyróżnić naszyjniki, łańcuchy, bransolety, pierścionki i wiele innych. Biżuteria miała za zadanie przede wszystkim zdobić ich ciała. Dzięki niej wyrażali również swój status społeczny. Świadczył o tym chociażby materiał, z którego wykonywano ozdoby. W naszym sklepie znajdziesz spinki do krawatów, zaprojektowane według autorskich projektów i wyprodukowane ze stali chirurgicznej. To bardzo wdzięczny materiał, który jest trwalszy od srebra i bardziej odporny na zarysowania. Mimo upływu czasu i wystawianiu na działanie czynników zewnętrznych nie czernieje ani nie rdzewieje. Elementy ozdobne odzwierciedlały kiedyś wierzenia i przedstawiały symbole, które miały chronić ich posiadaczy. Nawet w dzisiejszych czasach wiele osób jest zainteresowanych biżuterią Wikingów i Słowian. To właśnie dla nich tworzymy sklep Ozdoby Wikingów. Nasze produkty wzorowane są na kulturze nordyckich wojowników. Każdy element ozdobny, który znajdziesz wśród naszej oferty, powstał z zamiłowania oraz z dbałością o nawet najdrobniejszy szczegół. To gwarancja dobrej jakości.

Spinki do krawata – motywy i symbolika Słowian

Łada była słowiańską boginią spokoju, harmonii, piękna, płodności oraz macierzyństwa. Z kolei Gwiazda Łady jest symbolem połączenia w sobie sił natury, mocy Łady, a także mądrości przodków. Wierzono, że dodaje odwagi i chroni przed złem. Spinki z tym motywem znalazły się wśród naszego asortymentu, podobnie jak te z symbolem Welesa. Przedstawia on rogaty trójkąt odwrócony jednym wierzchołkiem do dołu. W średniowiecznych wierzeniach Weles był patronem handlarzy, kupców i przede wszystkim opiekunem bydła. Uznawany był także za pana zaświatów – opiekował się zmarłymi duszami. Motyw swarzycy to nic innego jak ośmioramienny kołowrót, który symbolizował nieskończoność bądź słońce. Prawostronna swarzyca oznaczała ruch słońca oraz kult solarny. Związana była z bogiem słońca, Swarogiem. Z kolei, jeśli ramiona skierowane były w lewą stronę, symbolizowała noc i magię. Wierzono, że znak ten zapewnia bezpieczeństwo, odstrasza złe duchy czy powstrzymuje złą pogodę. Z kolei symbol Peruna, który również znajdziecie na spinkach do krawatu, przedstawia sześcioramienne koło. Miał chronić przed konsekwencjami silnych burz, nawałnic czy piorunów.

Spinki do krawatów z motywem zwierzęcym

Poza symboliką związaną z bogami, wiele wierzeń Słowian związanych było także ze zwierzętami. Dlatego wśród spinek w naszym sklepie internetowym znalazły się takie przedstawiające niedźwiedzia i wilka. Te zwierzęta miały dla Wikingów szczególne znaczenie. Niedźwiedź uchodził za agresywne, niebezpieczne stworzenie, które jednocześnie budziło fascynację. Otaczano go specjalnym kultem. Wierzono, że jest to zwierzę magiczne, które odpędza złe moce. Z kolei wilk kojarzony był właśnie ze złymi mocami i okrucieństwem. Obawiano się go i obdarzano należytym szacunkiem. Prawdopodobnie wynika to z tego, że wilki stanowiły zagrożenie dla ludzi. Otaczano je czcią. Symbolizowały władzę, siłę i dzikość natury. Zwierzęta, jakimi były niedźwiedź oraz wilk, przypisywano Welesowi – bogowi zaświatów, kojarzonemu również z magią.

Zobacz również:
Spinki do mankietów

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.