Uwaga! W dniach 14-18.09 jesteśmy dostępni na wydarzeniach: Elfia w Holandii, Warszawskie Targi Fantastyki w Warszawie i Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Wszystkie zamówienia zrealizujemy po powrocie.

Spinki do mankietów

Cóż, zapewne gdyby Wikingowie mieli taką możliwość, nosiliby spinki do mankietów. Te jednak mogłyby nieco utrudniać codzienne bijatyki, walki na śmierć i życie oraz wszelkie inne czynności. Na szczęście dzisiaj można bez przeszkód cieszyć oczy elegancką biżuterią na różne ważne okazje.

Jak spinka do mankietu może mówić o zainteresowaniu kulturą Wikingów?

Z pewnością chcielibyście chociaż raz być tajemniczy i pełni sprzeczności jak Woland i urzekający jak Legolas, tylko w wikińskiej wersji. Nic prostszego, jeśli tylko odpowiednio wybierzecie biżuterię i typowo męskie dodatki do swojej garderoby, takie jak spinki do mankietów. W żadnym innym wypadku koszula nie będzie wyglądać tak dobrze i nie będzie przyciągać wzroku tak bardzo, jak w takiej właśnie chwili.

Wśród całej męskiej biżuterii i ozdobnych dodatków, to właśnie spinki męskie możecie bezkarnie nosić bez względu na okazję – ślub czy wesele, zwykły dzień w pracy, elegancką kolację ze swoją kobietą… Każda chwila jest dobra, żeby mieć przy sobie symbole używane przez Wikingów, dbające o pomyślność i łaskawy uśmiech bogów. Stylowe, modne i wykonane z wielką starannością spinki z najczęściej noszonymi przez Skandynawów symbolami świetnie się sprawdzą jako prezent dla kogoś bliskiego lub też zamówione dla własnej tylko przyjemności. Ale, ale! Wychodzimy daleko poza stereotypy – i fankom swoich pramatek-kobiet Wikingów proponujemy damskie spinki do mankietów, jak ulał pasujące do eleganckich stylizacji, wielkich wyjść i służbowych zajęć. To ozdoby, które nie mówią wprost o Waszych przekonaniach i Waszej pasji, ale odnoszą się jak zaszyfrowana wiadomość jedynie do tych, którzy potrafią ją odczytać, trochę jak list z Hogwartu, na który wszyscy z nas czekali jako dzieci. I trochę większe dzieci. I jako dorośli.

Spinki męskie ze słowiańskimi atrybutami

Kto powiedział, że nie można wyglądać czarująco i nienagannie, a jednocześnie przenieść do rzeczywistości część swoich zainteresowań? Męskie spinki do mankietów w naszym sklepie internetowym to naprawdę bogata kolekcja wszystkich najciekawszych, słowiańskich i północnoskandynawskich motywów oraz boskich artefaktów, znalezionych i udokumentowanych źródłami historycznymi.

Z wielką pieczołowitością projektowaliśmy i przekuwaliśmy na kształt uniwersalnych spinek do mankietu wszelkie przejawy boskości, symbole, jakimi posługiwała się i była charakteryzowana bogini Łada, Weles, Perun czy Odyn – ich atrybuty, podobizny czy zwierzęta, z jakimi je kojarzono – kruki, niedźwiedzie, wilki. Nasza kolekcja to również przedstawienia najważniejszych motywów zdobniczych, jakie pojawiały się przez wieki w biżuterii tworzonej przez Wikingów – Drzewo Życia Yggdrasill, Ręce Boga, Vegvisir, Valknut czy niedźwiedzie łapy. W każdym z nich upatrywano boskiej siły i pomyślnej opatrzności, łaski mającej chronić przed złem, urokami i nieszczęściem. Symbole te miały przypominać też o tych, którzy mają w swoich rękach ludzki los i których woli należy być posłusznym – mimo swojego uporu i waleczności.

Ponadczasowe spinki do mankietów męskie i damskie

Przygotowane przez nas propozycje są uniwersalne i ponadczasowe jak utwory zespołu Pink Floyd. Dla niewrażliwego na dawne czasy niewidzącego oka innych spinki do mankietów damskie czy męskie będą bardzo oryginalnym i osobliwym, na pewno też stylowym i modnym dodatkiem do eleganckiej garderoby, podkreślającej indywidualizm i własne zdanie. Dla bardziej wrażliwego odbiorcy będą tym, czym są dla Was – zachętą do pogawędki lub spojrzeniem w przeszłość w ten sam sposób.

Jako ozdoby do wyjściowych koszul, nasze spinki będą spisywać się pierwszorzędnie. Szczególnie noszone do modeli koszul z szerokimi mankietami, przystosowanymi specjalnie do tego rodzaju ozdobnego zapięcia. Koszula powinna mieć taką długość, aby jej mankiet wystawał nieco poza rękaw garnituru, dzięki czemu biżuteria będzie dobrze widoczna. Kolor naszych spinek pozwoli dopasować je do każdego rodzaju formalnego stroju, jaki chcecie na siebie założyć, i rewelacyjnie korespondować stylistycznie z kobiecymi dodatkami partnerki, z jaką wybieracie się na przyjęcie – albo, dajmy na to, własny ślub.

Dlaczego warto mieć nasze spinki do mankietów?

W świecie, kiedy wszyscy widzieli już dosłownie wszystko, nastaje odpowiednia pora powrotu do korzeni, dawnych wierzeń, odkurzenia starych bogów i ich wielkich mocy. Biżuteria, którą oddajemy Wam w tak wielu odsłonach, to najlepszy sposób na przypomnienie sobie o niej i spojrzenie na nią raz jeszcze – z perspektywy czasu i własnego doświadczenia. Spinki do mankietów są jednocześnie eleganckimi dodatkami, które wiele mówią o ich właścicielu – nie tylko o światopoglądzie, ale przede wszystkim o zamiłowaniu do estetycznych detali, drobiazgowości, skupianiu się na symbolach i doszukiwaniu się mistycyzmu nawet w prostych, codziennych rzeczach i przedmiotach. Oddajemy Wam do rąk narzędzie, dzięki któremu będziecie jak kot – jedną łapą tu, a drugą w zaświatach – jednocześnie dotykać teraźniejszości i historii, na których opiera się wszystko, czym jest dzisiaj człowiek.

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.