Uwaga! W dniach 25-29.05 przebywamy na wyjazdach w Warszawie na Targach Książki i w Lipsku na Wave Gothic Treffen. Wszystkie zamówienia będziemy realizować po 29.05.

Weles

Posiadanie ozdób, które kiedyś pełniły funkcję talizmanów, to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika słowiańskich legend. Nawiązujące do nich motywy są wyjątkowo designerskie, a do tego mają ważne znaczenie, symbolizują unikalne wartości – według dawnych wierzeń chroniły właścicieli przed wpływem negatywnej energii. Sprzedajemy produkty ozdobione symbolem boga Welesa, które mogą być noszone na co dzień. W asortymencie znajdziesz szeroki wybór dodatków, dzięki czemu łatwo wybierzesz produkty, które będą wygodne i dopasowane do Twoich potrzeb.

Co oznacza symbol Welesa?

W mitologii wspomniany bóg występował jako władca zaświatów i podziemi, lubujący się w magii i sztuce. Jego postać jest jedną z najważniejszych wśród słowiańskich wierzeń. Dlatego znaczenie symbolu Welesa związane jest z siłą, a motyw jest chętnie wykorzystywany jako ozdoba do najróżniejszych talizmanów.

Trójkąt równoramienny z umieszczoną nad nim linią o wygiętych ku górze brzegach imitujących rogi prawdopodobnie nawiązuje do byka. Wynika to z tego, że postać ta nazywana była również bydlęcym bogiem.

Umieszczenie motywu na biżuterii i ozdobach pozwala na stworzenie amuletu, który pełni funkcję dekoracyjną i może być noszony jako ciekawy dodatek do ubrań. W legendach wspomina się, że chronił właściciela przed złymi mocami, a nawet klątwami. Weles jako symbol prezentował potęgę, władzę i odwagę, a w dawnych wierzeniach twierdzono, że osoba, która go nosi, miała szansę na życie w dobrobycie i mądrości.

Symbol Welesa – dla miłośników słowiańskiej mitologii

Produkty ozdobione tym charakterystycznym wzorem są idealne dla osób, które cenią sobie wysoką jakość wykonania i dobre materiały. Do ich produkcji wykorzystano stal, która w zależności od modelu, może być również posrebrzana lub pozłacana w celu nadania jej pięknego wyglądu.

W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroki wybór akcesoriów ozdobionych symbolem nawiązującym do słowiańskiego boga Welesa. To między innymi eleganckie kolczyki, które mogą być noszone na co dzień, ciekawe spinki do mankietów i krawatów pasujące do stroju wyjściowego, zawieszki i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi produktami i składania zamówień.