Informujemy, że z przyczyn technicznych realizacja wysyłek odbędzie się jutro. Za opoźnienie przepraszamy.

Breloki

Breloki kiedyś przypinano głównie do kluczy, aby zapobiec ich zgubieniu. Dzisiaj to stylowe akcesoria, które mogą stanowić ozdobę damskiej torebki, męskiej torby, plecaka, portfela i wielu innych rzeczy. Jeśli szukasz breloków do kluczy z symboliką Słowian i Wikingów, znajdziesz je w naszym sklepie internetowym Ozdoby Wikingów. Wzory, które u nas znajdziesz, są autentyczne i oryginalne, ponieważ sami je projektujemy. Jeśli marzy Ci się nietuzinkowy brelok rodem z Wiedźmina – trafiłeś w odpowiednie miejsce. Zaznajom się z naszą ofertą i wybierz coś dla siebie lub bliskiej Ci osoby, która podziela Twoją pasję do wikingów.

Breloki na klucze z symboliką Słowian i wikingów

Słowianie wierzyli w moc symboli. Miały dla nich naprawdę duże znaczenie. W ich wierzeniach niezwykle dużą wagę przypisywano pismu obrazkowemu oraz prostym wzorom, które z kolei utożsamiano z konkretnymi bóstwami. Do najważniejszych zaliczały się: Mokosz – Matka Ziemi Wilgotnej, Rod – Stwórca Świata, Łada – bogini miłości, płodności i piękna, Nemiza – bóg nieszczęścia i śmierci, Dadźbóg – bóstwo dostatku i pomyślności, Świętowit – bóg wojny i słońca. Jednak nie wszystkie słowiańskie symbole były związane z czcią skierowaną do bogów. Wiele z nich pełniło funkcję amuletów – magicznych symboli ochronnych. Miały jeden cel, a mianowicie zapewnić ich posiadaczom pomyślność i powodzenie. Do takich symboli należy Lunula, kołowrót, znak Peruna, znak Welesa, czy ręce Boga. Wśród naszej oferty znajdziesz niejeden brelok do kluczy, na którym widnieją symbole związane ze Słowianami i Wikingami. To świetny pomysł na prezent dla kogoś, kto interesuje się średniowiecznymi wierzeniami, jak również dla fanów Wiedźmina, Thora, czy Władcy Pierścieni.

Znaczenie poszczególnych symboli

Dowiedz się czegoś więcej na temat symboli, które znajdziesz na brelokach do kluczy. Kołowrót, zwany inaczej swarzycą, był słowiańską wersją swastyki. Symbol ten miał przynosić szczęście i dobrobyt oraz odpędzać złe moce. To jednak nie wszystko – był też znakiem życia i słońca. Pojawiał się w wielu miejscach, jak chociażby broń, odzież, monety, a nawet w formie tatuaży. Być może zainteresuje Cię brelok przedstawiający Młot Thora? To średniowieczny nordycki symbol wojowników. Za pomocą młota, Thor był w stanie zniszczyć wszystko, co stanęło na jego drodze. Mjolnir (tak nazywano młot) oznacza dosłownie “piorun” i symbolizuje bożą moc sprawowaną nad grzmotami i błyskawicami. Symbol ten dedykowany jest osobom, które pragną odnaleźć w sobie własną, wewnętrzną moc i siłę. Znajdziesz u nas również breloki ze znakiem graficznym Valknut. To znak runiczny, zwany również „węzłem poległych” – przedstawia trzy połączone ze sobą trójkąty. Znak ten symbolizuje wojowników, którzy polegli z mieczem w ręku. Jeśli jesteś zaś zwolennikiem Wiedźmina, z pewnością wpadną Tobie w oko breloki przedstawiające topory i miecze odważnego Geralta z Rivii.

Wyjątkowe breloki na klucze

W naszym sklepie internetowym Ozdoby Wikingów znajdziesz breloki z symboliką słowiańską. Nawiązują one do kultury i wierzeń Słowian i Wikingów. Jeśli interesujesz się tą tematyką, spraw sobie prezent. Brelok może też okazać się świetnym podarunkiem dla bliskiej Ci osoby. Nie masz pomysłu na prezent z okazji dnia chłopaka? Zbliżają się imieniny Twojej drugiej połówki? A może lubisz obdarowywać innych upominkami bez konkretnej okazji? Jeśli wiesz, że fascynują się kulturą słowiańską, a także wojownikami, do których zaliczają się wikingowie, brelok z naszej oferty z pewnością przypadnie im do gustu. Dbamy o każdy szczegół produktów dostępnych w naszym sklepie. Dopracowane są w stu procentach. Zależy nam przede wszystkim na ich dobrej jakości oraz na zadowoleniu klientów. Jeśli więc jesteś zainteresowany kupnem breloka do kluczy, nie zwlekaj i ciesz się swoim własnym gadżetem.

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.