Uwaga! Od środy 22.05 wyjeżdżamy zdobywać dalekie rubieże (Comiccon w Wilnie, Animefest w Brnie i Targi Książki pod PKiN w Warszawie). Wszystkie zamówienia złożone w tym czasie, będziemy realizować po powrocie, czyli 28.05.

Kobiety w epoce Wikingów

Powszechnie wiadomym jest, że we wczesnym średniowieczu przeciętna przedstawicielka płci pięknej nie cieszyła się taką mnogością praw, co współczesne kobiety. Jej życie prawdopodobnie kręciło się wokół zajmowania się domostwem, wychowywaniem dzieci i gotowaniem. Czy kobiety Wikingów również mogły liczyć tylko na taki los?

Era Wikingów to epoka mężczyzn – tylko do nich bowiem można było zastosować określenie „vikingar”, a więc mężczyzna podróżujący na długich łodziach poza Skandynawię, aby łupić i handlować. Mimo to najnowsze badania DNA wskazują, że również kobiety wybierały się na takowe wyprawy. Szczególnie niezbędna była ich obecność w grupach osadniczych na dotąd bezludnych lądach. Bez kobiet trudno byłoby zbudować społeczność od zera.

Pochówki z epoki Wikingów wskazują na jasny podział ról społecznych: mężczyźni zajmowali się polowaniem, walką, handlem i uprawą ziemi, wobec czego chowano ich z bronią i narzędziami. Kobiece groby zawierają natomiast przedmioty użytku domowego, biżuterię i odzież.

Wikińskie kobiety miały jednak więcej szczęścia niż ich koleżanki z innych kręgów kulturowych. Miały prawo do posiadania, wnoszenia o rozwód oraz odzyskania swoich należności po odejściu od męża. Choć małżeństwa zawierały w wieku nastoletnim, kobiety Wikingowie miały głos w sprawie wyboru kandydata.

Mężczyzna był władcą domu, ale często to kobieta zarządzała zarówno gospodarstwem, szczególnie pod nieobecność męża. Wdowy mogły przejąć rolę zarządczyni na stałe, samodzielnie prowadząc uprawy lub handel. Symbolem tej władzy były klucze, będące częstym znaleziskiem w kobiecych pochówkach. Niektóre z tych pochówków są niezwykle bogate i wystawne, co świadczy o ważnej roli pochowanych tam kobiet Wikingów. Z przekazów wynika, że mogły one zajmować nawet stanowiska dowódcze.

Choć nie każda z nich była Walkirią, z kobietami Wikingów lepiej nie zadzierać…

Grafika w nagłówku przedstawia litografię autorstwa Morrisa Mereditha Williamsa pod tytułem “Lathgertha”.

Tajemnice kobiety Wikinga – era Wikingów w nowym świetle!

Droga podróżniczko w czasie, czy wiesz, że kobiety Wikingowie były niezwykle silne i odważne? Weź głęboki oddech i zanurz się w tajemniczą epokę Wikingów – wtedy kobiety były równie nieustraszone jak ich męscy towarzysze. Ta pasjonująca epoka, pełna niezwykłych przygód i heroicznych czynów, kryje w sobie wiele fascynujących historii o niezależności, odwadze i determinacji. Teraz możesz połączyć swoją miłość do historii z najnowszymi trendami dzięki naszej biżuterii inspirowanej przez kobietami Wikingów.

Nie tylko mężczyźni na potężnych statkach, ale również nieustraszone kobiety stawały się legendami swojego czasu. Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór biżuterii wikińskiej, której inspiracją są symbole i mitologia tej niezwykłej ery. Nasze bransoletki, kolczyki, naszyjniki, zawieszki i pierścionki cechują się wieczną trwałością i wysoką jakością wykonania, abyś mogła nosić coś wyjątkowego każdego dnia. Niezależnie od tego, czy lubisz “Wiedźmina”, “Władcę Pierścieni”, serial “Wikingowie” czy pasjonujesz się historią Celtów lub Słowian – nasza biżuteria pozwoli Ci wyróżnić się spośród tłumu i poczuć się jak prawdziwa kobieta Wiking!

Biżuteria Wikingów dla nowoczesnych wojowniczek – ożyw swój styl!

Czy wiesz, że symbole wikińskie pełne są tajemnic i mocy? Nasze wyjątkowe akcesoria z motywem łodzi przywołują ducha odwagi i odkrywczych dążeń, podczas gdy kolczyki w kształcie młota Thora dodają siły i mocy Twojemu wyglądowi. Nasze piękne naszyjniki z wizerunkiem bożka Lokiego czy krzyża solarnego przypominają o bogatej mitologii, która wpływa na nasze życie do dzisiaj. Dodaj odrobinę tajemnicy do swojego stylu dzięki zawieszkom w kształcie grotu strzały lub broszkom przedstawiającym symbole Wikingów. Nie zapomnij o popularnych motywach, jakie lubili Wikingowie, również kobiety, takich jak tarcza, topór, wilk czy smok, które możesz znaleźć na naszych wyjątkowych dodatkach. Dzięki naszej biżuterii będziesz emanować siłą i pewnością siebie, podobnie jak kobieta Wiking, gotowa na podbój świata!

Przekrocz bramy przeszłości i dołącz do nas w podróży przez epokę Wikingów. W naszym sklepie znajdziesz biżuterię damską i męską, tętniącą życiem i odzwierciedlającą ducha tych nieustraszonych ludzi. Przygotuj się na odkrycie nowych horyzontów i połącz swoją fascynację historią z nowoczesnym stylem.

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

podobne wpisy

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.