Od czwartku 16.05 do niedzieli 19.05 można nas spotkać na targach książki Vivelo na stadionie Narodowym w Warszawie, a także w wiosce historycznej w Radzimiu (pt-sob). Serdecznie zapraszamy :)

Perun

Jednym z najważniejszych przedstawicieli słowiańskiej kultury jest bóg Perun. Dlatego jego symbol często wykorzystywany jest jako ozdoba na produktach biżuteryjnych, która pięknie wygląda, a w przeszłości pełniła też funkcję amuletu. Dawniej motyw ten miał za zadanie chronić ludzi i dodawać im siły. Legenda głosi, że gromowładna postać była zwierzchnikiem pozostałych bóstw, a miejsca, gdzie uderzyła błyskawica, stawały się obiektem kultu.

Jako władca piorunów i niebios pełnił ważną rolę – był silny, stanowczy, prawy i sprawiedliwy – podobną symbolikę przywiązywano do symbolu Peruna.

Symbol boga piorunów

Wzór znajdujący się na produktach z tej kategorii to sześciokąt podzielony na równe kawałki, tworzące równoboczne trójkąty. Znak ten nazywany jest również gwiazdą heksapentalną.

W słowiańskich wierzeniach bóg miał chronić swoich wyznawców przed niebezpieczeństwem i nieszczęściem, a także negatywnymi skutkami klęsk żywiołowych. Legenda dotycząca Peruna wspomina, że do niego kierowano np. prośby o deszcz. Umieszczanie motywu w domu, miało zabezpieczyć przed konsekwencją silnych burz i nawałnic.

Wybierz artykuły z symbolem Peruna

W naszym sklepie internetowym znajduje się szeroki wybór różnego rodzaju ozdób, na których umieszczony jest symbol boga Peruna. Krążące legendy określają go jako władcę surowego, ale sprawiedliwego, więc nawiązujące do niego amulety miały dodawać siły. Proponowane ozdoby są bardzo trwałe dzięki wykorzystanym materiałom, głównie stali. Produkty są pakowane w eleganckie woreczki i świetnie nadają się na prezent.

Szczególnie polecamy różnego rodzaju kolczyki. Ciekawym dodatkiem są też eleganckie spinki do mankietów przedstawiające wizerunek Peruna. Motyw ten może być ciekawą ozdobą ubrań oraz różnego rodzaju dodatków, takich jak torby czy plecaki. Szeroki wybór ozdobnych produktów z tym symbolem z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Już teraz zapoznaj się z całą ofertą naszego sklepu, złóż zamówienie i przekonaj się, jak dobrze prezentują się unikalne ozdoby, nawiązujące swoim wyglądem do mitologii i kultury słowiańskiej.

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.