Zapraszamy od 30.11-03.12 na Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie oraz na 31. Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia, a także 02-03.12 na Magnificon Winter Expo 2023 w Expo Kraków. Zamówienia złożone między 29.11 a 04.12 do godz 11:00 będziemy realizować w poniedziałek 04.12.

Tarcza algizowa

Szukasz unikalnego amuletu, który możesz nosić zawsze przy sobie? Proponujemy biżuterię z symbolem tarczy algizowej. To jeden z najbardziej znanych i silnych motywów wikińskich pojawiających się na ozdobach, któremu dawniej przypisywano niezwykłą moc. Opatrzone nim produkty biżuteryjne, oferujemy w różnych formach, więc z łatwością znajdziesz odpowiedni dodatek dla siebie albo bliskiej osoby. Są idealne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Jakie znaczenie ma tarcza algizowa?

Elementy dekoracyjne nawiązujące do mitologii nordyckiej pełnią funkcję ozdobną, ale też słyną z przesłania, które niosły w przeszłości. Helm of Awe, czyli tarcza algizowa ma tajemnicze znaczenie – islandzkie legendy głoszą, że motyw był wykorzystywany jako zaklęcie. Za moc płynącą ze znaku odpowiedzialne są runy, które miały na celu przede wszystkim ochronę jego właściciela. Wzór ten jest złożony z ośmiu Algiz (run), które według niektórych po połączeniu przypominają poroże, natomiast inni twierdzą, że to trójzęby wychodzące z centralnego punktu. Symbol ten, według dawnych wierzeń, miał odstraszać negatywne emocje płynące z różnych światów.

Głównym zadaniem amuletu było zapewnienie bezpieczeństwa i zminimalizowanie lęku przed nieznanym. Miał dodawać odwagi właścicielowi oraz prowadzić go w działaniach. To niezwykle energetyczny motyw – tarcza algizowa swoje znaczenie zawdzięcza wojownikom, którzy nosili go w trakcie walk, gwarantując im szczęście, przypływ siły i dodając pewności podczas starć.

Postaw na biżuterię inspirowaną mitologią nordycką

W naszej ofercie przygotowaliśmy wiele modeli biżuterii, które udekorowane są tym motywem. Tarcza algizowa to symbol, który pojawia się na elementach do ozdoby odzieży oraz dodatków, w tym toreb czy plecaków. Polecamy również eleganckie kolczyki, pasujące do noszenia na co dzień, jak i na specjalne okazje. Dostępne są też różne wersje stalowych zawieszek nadające się do wieszania na rzemykach czy łańcuszkach, które staną się ciekawą ozdobą.

Produkty są bardzo precyzyjnie wykonane z dobrej jakości materiałów i pakowane w elegancki woreczek, więc świetnie sprawdzają się jako prezent. Wybierz swój ulubiony wzór i już dziś złóż zamówienie!

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.