Informujemy, że z przyczyn technicznych realizacja wysyłek odbędzie się jutro. Za opoźnienie przepraszamy.

Andrzej Sapkowski i uniwersum Wiedźmina

“Istnieje tylko Zło i Wielkie Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. Bardzo Wielkie Zło, Geralt, to takie, którego nawet wyobrazić sobie nie możesz, choćbyś myślał, że nic już nie może cię zaskoczyć. I widzisz, Geralt, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: „Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze”.(…) Mniejsze zło istnieje, ale my nie możemy wybierać go sami. To Bardzo Wielkie Zło potrafi nas do takiego wyboru zmusić. Czy tego chcemy, czy nie.” – Andrzej Sapkowski,” Wiedźmin: Mniejsze zło”

Zaczynamy miesiąc z fantastyką i literaturą science-fiction!

Któż nie słyszał o Wiedźminie Geralcie? Bohater książek Andrzeja Sapkowskiego na dobre wkradł się do współczesnej kultury, zarówno przez literaturę, komiksy, jak i seriale oraz gry. Sama postać jest wykreowana w sposób niezwykle dokładny i konsekwentny. Przeżywamy wraz z nim rozterki, z przykrością oglądamy upadki, zastanawiamy się nad filozoficznymi wręcz przemyśleniami, podziwiamy zdrowy rozsądek…

W uniwersum Andrzeja Sapkowskiego znajdujemy o wiele więcej ciekawych postaci, zaprezentowanych w sposób “cielesny”, możemy więc śmiało utożsamiać się z Yennefer, Jaskrem, Ciri, Zoltanem i całym mrowiem innych bohaterów. Nie są to chodzące ideały – każdy ma swoje wady i mankamenty.

Same treści też dają do myślenia. “Elfy na drzewa!”… Jeżeli się mocniej nad tym zastanowimy, to owe hasło może zabrzmieć znajomo. Sam Geralt, zwany Białym Wilkiem, często jest piętnowany ze względu na swoją inność.. Na szczęście nie tylko negatywne postawy spotykane są w uniwersum wiedźmińskim. Znajdziemy na kartach sagi wartości takie jak miłość, dobro, honor, współczucie, poświęcenie. A humor, którym okraszona jest ta historia nie ma sobie równych!

Pozdrawiamy i zapraszamy do naszego sklepu!

#ozdobywikingówów #biżuteria #jewelery #wikingowie #Słowianie #viking #slavic #celtic #fantasy #Slavs #archaeology #archeologia #history #historia #mythology #mitologia #sf #wiedzmin #witcher #Sapkowski

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

podobne wpisy

Aktualności

Jaki miecz dla Wikinga?

Typologia Petersena – skąd się wzięły te literki? Jan Petersen był norweskim archeologiem działającym w pierwszej połowie XX wieku. W 1919 roku uzyskał on stopień

Czytaj więcej »

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.