Uwaga! Od czwartku 18.07 jesteśmy na Oblężeniu Malborka. Zapraszamy na imprezę :)

Runa Tiwaz – znaczenie i właściwości

Staroskandynawskie runy mają w wielu wypadkach nie tylko wyjątkowo atrakcyjną formę wizualną, ale też bogate znaczenie. Umieszczenie takich znaków na swoim ubiorze przekłada się na liczne korzyści, które wynikają ze sposobu, w jaki poszczególne z nich rezonują z charakterem posiadacza. Jednym z najciekawszych jest zdecydowanie symbol Tiwaz. Czytaj dalej, by wszystkiego się o nim dowiedzieć!

Wyjątkowa symbolika runy Tiwaz

Zwykła strzałka skierowana w górę – taką postać ma w praktyce runa Tiwaz. Kryje się za nią zaskakująco rozbudowana symbolika, która w największym stopniu przypadnie do gustu osobom spokojnie nastawionym do otaczającej ich rzeczywistości. W pierwszej kolejności jest ona wyrazem trzech podstawowych wartości:

  • wierności,
  • sprawiedliwości,
  • odpowiedzialności.

Nordycki znak Tiwaz hołduje zatem zdecydowanie tradycyjnemu i bardzo uporządkowanemu podejściu do życia. Sprzyja wszystkim tym, którzy w ciągu lat stworzyli sobie silny i stabilny system wartości. To ważne, by postępować zgodnie z własnymi zasadami i nie obawiać się ewentualnych konsekwencji takiego podejścia.

Życie zgodne z wartościami reprezentowanymi przez tę runę przebiega w sposób w pełni etyczny. Zachęca ona do ciężkiej pracy nad samym sobą, dbania o zwyczaje ukonstytuowane na przestrzeni setek lat, a także niezmąconej niczym wiary w to, że sprawiedliwość dosięgnie absolutnie każdego. To wspaniały symbol dla osób, które do prowadzenia szczęśliwego życia potrzebują jasno wyznaczonego kodeksu moralnego.

Jaki jest potencjał runy Tiwaz?

Nordyckie znaki mają ogromny potencjał w stosunku do osób, które zdecydują się na umieszczenie takiego symbolu na swoim ciele. Przykładem mogą być wyjątkowe kolczyki z runą Tiwaz – sprzyjają wdrożeniu najważniejszych wartości przez nią reprezentowanych. Jest ona czytelnym drogowskazem, sprzyjającym życiu w zgodzie ze swoim otoczeniem, ale przede wszystkim z samym sobą.

kolczyki z runami

Jeśli symbolika tego znaku silnie na Ciebie oddziałuje, to z czasem zaczniesz odkrywać jej pozytywny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania. W pierwszej kolejności możesz stać się dokładniejszy w wykonywaniu swoich obowiązków, co może oczywiście przełożyć się pozytywnie na rozwój kariery zawodowej i zainteresowań. Wybory życiowe będą nieco lepiej przemyślane i rozsądniejsze, ponieważ Twój sposób postrzegania świata ulegnie diametralnej zmianie i poskutkuje lepszym rozumieniem znaczenia procesów zachodzących w najbliższym otoczeniu.

Osoby, które nordycka runa Tiwaz wspiera w życiowej drodze, wykazują się również męstwem. Chodzi tutaj przede wszystkim o ogromne poczucie odpowiedzialności za swoje czyny, konsekwencję w realizowaniu planów i dotrzymywanie danego słowa. Męstwo w takiej interpretacji śmiało można określić również mianem zwykłej życiowej mądrości i postępowania w zgodzie z własnym sumieniem, a także zasadami obowiązującymi w społeczeństwie.

Runa Tiwaz a życie uczuciowe

W sferze emocjonalnej runa Tiwaz ma zaskakująco radykalne znaczenie. Jest ona bowiem symbolem wielkiej namiętności i determinacji w dążeniu do celu. W położeniu prostym jest wyrazem seksualności, pociągu do drugiej osoby, a także płodności. To przykład znaku, który potrafi znacznie ożywić życie miłosne swojego posiadacza. Warto mieć go przy sobie, np. w formie pięknej bransoletki z runami.

bransoletki z runami

Sprawa wygląda nieco inaczej, kiedy znak przyjmuje formę odwróconą. To wyjątkowo nieprzyjemny omen zwiastujący negatywne konsekwencje relacji emocjonalnej. Możesz mieć wtedy uzasadnione wątpliwości na temat związku, w którym się obecnie znajdujesz. Symbol zachęci Cię do refleksji na temat tego, czego wcześniej nie sposób było dostrzec w zachowaniu partnera. Być może to właśnie negatywne znaczenie odwróconej strzałki pozwoli Ci zrozumieć, np. jak wiele w obecnej relacji jest fałszu, a także perfidnych kłamstw i manipulacji.

Wsparcie w trudnych chwilach

Pozytywny wpływ znaku Tiwaz, który możesz mieć zawsze przy sobie choćby dzięki wybraniu zawieszki z runami, pomoże Ci w podjęciu odpowiedzialnych decyzji w sytuacjach kryzysowych. Otrzymane wsparcie pozwoli uniknąć pochopnych i nadmiernie emocjonalnych zachowań – zamiast tego przypomni raczej, dlaczego w życiu szczególną rolę ma zdrowy rozsądek i utrzymywanie wewnętrznej harmonii. Mając przy sobie taki znak, możesz funkcjonować ze świadomością, że w chwili próby postąpisz właściwie i etycznie.

zawieszki z runami

Runa Tiwaz w pozycji prostej i odwróconej

Poznaliśmy już wyjątkowo skrajny wpływ runy Tiwaz na relacje natury emocjonalnej – koniecznie należy jednak zwrócić uwagę na to, że w podobny sposób oddziałuje ona na jakość codziennego funkcjonowania. Znak w pozycji prostej to bardzo pozytywny zwiastun satysfakcji i licznych sukcesów. Jest wyrazem życiowej harmonii, dzięki której człowiek może działać w sposób optymalny i osiągać założone przez siebie cele. Zachęca do aktywności i nieustannej walki o swoje. Pozytywne nastawienie sprzyja podwyżkom i awansom w miejscu pracy, sprawnemu załatwianiu problematycznych spraw czy wreszcie ogólnemu poczuciu szczęścia.

Symbol w pozycji odwróconej ponownie jest zapowiedzią lub wręcz potwierdzeniem nieprzyjemnych zdarzeń w życiu codziennym. Runa Tiwaz ostrzega Cię przed takimi zagrożeniami jak chociażby popadnięcie w skrajny pesymizm lub materializm, a także brak wiary w swoje możliwości. Tego typu nastawienie skutkuje konsekwentnym marnowaniem swojego potencjału i poświęcaniem czasu na aktywności, które nie przynoszą żadnych sensownych efektów. W reakcji na takie ostrzeżenie najlepiej jest zachować ostrożność i podchodzić do codzienności z większą uwagą, np. w trakcie jazdy samochodem.

Ozdoby Wikingów – sklep internetowy z biżuterią nordycką

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór biżuterii staroskandynawskiej i słowiańskiej. Akcesoria z runami Tiwaz, Algiz czy Mannaz z całą pewnością okażą się wspaniałymi akcesoriami do garderoby, mającymi w dodatku bogate i niebanalne znaczenie. Złóż zamówienie na wybrany produkt, a my sprawnie wyślemy go wprost pod wskazany przez Ciebie adres!

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

podobne wpisy

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.