Uwaga! Od środy 22.05 wyjeżdżamy zdobywać dalekie rubieże (Comiccon w Wilnie, Animefest w Brnie i Targi Książki pod PKiN w Warszawie). Wszystkie zamówienia złożone w tym czasie, będziemy realizować po powrocie, czyli 28.05.

Z legend Słowian – południce

W czasach wczesnego średniowiecza wiele chorób i zjawisk naturalnych nie było znanych, w szczególności chłopstwu, które stanowiło większość społeczeństwa. Różnego rodzaju wydarzenia tłumaczono więc obecnością demonów, fantastycznych stworzeń lub duchów. Klasycznym przykładem takiego demona, stworzonego na kanwie niewyjaśnionych zdarzeń, jest południca.

Południce występują w licznych historiach z terenów dawnych Słowian. Przyjmowały postać kobiet, bardzo pięknych lub wręcz przeciwnie – starych, wychudzonych i upiornych. Nosiły długie, białe suknie oraz rozpuszczone włosy w kolorze słomy. Ponadto każda miała ze sobą lniany worek lub lnianą płachtę. W niektórych przedstawieniach pojawia się także sierp w jej dłoni.

Demony te pojawiały się zawsze na polach, i zawsze w południe – stąd ich nazwa. Ich przybycie nie zwiastowało niczego dobrego. Zazwyczaj zabierały one chłopów, którzy odpoczywali podczas letniej pracy w polu. Nie trudno więc wysnuć wniosek, że mit o południcach powstał, aby wyjaśnić nagłe udary słoneczne, powodujące śmierć chłopów.

Wedle legend z południcami związane były kobiety, które zmarły w okolicach swojego ślubu: tuż przed, w trakcie lub wkrótce po. Napotkanym osobom zadawały zagadki, a błędna odpowiedź oznaczała nie najlepszą przyszłość dla złapanego nieszczęśnika.

Na terenach śląska podobne demony nosiły nazwę chabernic. Były to piękne, wysokie i smukłe niewiasty. Ubrane były w błękitne ubrania, a ich głowy przystrojone w wieńce z kwiatów chabru. Pojawiały się w południe na polach i pilnowały, aby dzieci nie deptały zbóż. Gdy uznały, że ktoś zasługuje na karę – usypiały go słodkim szeptem, a następnie zsyłały ból głowy lub paraliż. Aby uchronić się przed chabernicą, należało zrobić sobie przerwę od pracy w samo południe, a odpoczynek zaplanować w cieniu.

Fotografia przedstawia cosplay postaci południcy z gry Wiedźmin 3, wykonany przez Elenę Samko.

Złowroga południca słowiańska – biżuteria inspirowana legendami

Południca jest jedną z najbardziej intrygujących postaci w mitologii słowiańskiej. Legenda mówi, że południca to piękna, ale potężna istota, która żyje w środku lasów i pól. Jest to postać, która łączy w sobie ogromny urok i nieprzewidywalną siłę natury. Teraz możesz ożywić tę tajemniczą postać poprzez unikalną biżuterię inspirowaną mitologią słowiańską. Aby uczcić tę fascynującą postać, nasz sklep oferuje unikalną biżuterię inspirowaną mitologią słowiańską. Nasze designerskie wyroby są starannie wykonane z najwyższej jakości materiałów i inspirowane symboliką słowiańską. Znajdziesz u nas dodatki, które podkreślą Twoją tajemniczą i pełną wdzięku naturę. Poznaj ofertę naszego sklepu i przywitaj południcę w swoim stylu!

Zanurz się w świat legend o południcy z naszą biżuterią

Marzysz o podróży w świat starożytnej mitologii? Nasza biżuteria południca przeniesie Cię w magiczne czasy słowiańskich legend. Południca, obecna w słowiańskiej mitologii, to tajemnicze i piękne stworzenie, które symbolizuje zarówno nieodgadnioną kobiecość, jak i niebezpieczną siłę. Być może znasz inne stworzenia mitologiczne pełne mocy, ale i złych intencji. Nie tylko południca niosła niebezpieczeństwo – również istoty powietrzne, latawce i latawice, działały wbrew ludziom. Również jesteśmy pod wrażeniem tych słowiańskich istot, dlatego tworzymy biżuterię bazującą na mitologiach. Nasze akcesoria, począwszy od bransoletek i naszyjników, aż po łańcuchy i kolczyki, zostały starannie wykonane z dbałością o detale, aby podkreślić Twoją indywidualność i przywołać moc słowiańskich istot. Przynoszą one do Twojego codziennego stylu nutę tajemniczości, wprowadzając atmosferę słowiańskich legend do Twojego otoczenia.

Biżuteria inspirowana mitologią słowiańską – południca i inne demony

Pociągają Cię legendy o bogach ze słowiańskiej mitologii? Teraz możesz wyrazić swoje zainteresowane poprzez naszą kolekcję biżuterii inspirowanej mitologią słowiańską. Nasze pierścienie, zawieszki, breloki i inne akcesoria odzwierciedlają symbole i znaki z tych dawnych czasów. Stwórz własną opowieść o swoich ulubionych postaciach i podkreśl swoje zainteresowania dzięki tej unikalnej biżuterii.

Południca słowiańska to groźna postać w słowiańskiej mitologii, podobnie jak demonki rusałki. To piękna istota, która pojawia się w południe, gdy słońce jest na najwyższym punkcie na niebie. Jednak za tą pozorną urodą kryje się niebezpieczeństwo. Biżuteria inspirowana mocą południcy z legendy jest wyjątkowym sposobem wyrażenia swojego zainteresowania postaciami mitologicznymi. Zawieszki z symbolami i runami, pierścienie z wytłoczonymi znakami czy breloki z rzeźbionymi detalami mogą być wspaniałym dodatkiem do garderoby, a także sposobem na podkreślenie swojej fascynacji słowiańską mitologią. Nosząc tę biżuterię, można poczuć bliskość dawnych czasów i przywołać siłę legendarnych bożków i boginek do siebie. To unikalne połączenie estetyki i symboliki pozwala nam na kontynuowanie historii i legend, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nosząc naszę biżuterię, można wyrazić swoją pasję i dzielić się tymi opowieściami z innymi.

Nabierz magicznych mocy – południca z mitologii jako symbol siły

Jeśli jesteś miłośnikiem mitologii słowiańskiej, nordyckiej lub celtyckiej, nasza biżuteria zdecydowanie jest dla Ciebie! Każdy dodatek tworzymy tak, aby był trwały i wysokiej jakości. Dbamy o detale, używamy wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić wieczną jakość naszych zapięć do włosów, spinek do mankietów i rogów do picia. Ożyw swoje ulubione legendy i stwórz unikalny styl, który przyciągnie uwagę wszystkich wokół Ciebie. Odkryj naszą kolekcję biżuterii południca i zaczaruj świat swoim wyjątkowym stylem!

Odkryj tajemnice słowiańskiej mitologii dzięki naszej biżuterii. Przeniknij do świata legend, nosząc nasze unikalne akcesoria. Dostępne są różne wzory i style, więc z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Wyraź swoją pasję i wyjątkowość dzięki naszej biżuterii, która jest warta uwagi ze względu na wysoką jakość, dbałość o szczegóły i trwałość. Przywitaj południcę z mitologii i czerp magiczne moce z naszej kolekcji już dziś!

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

podobne wpisy

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.