Uwaga! Od czwartku 18.07 jesteśmy na Oblężeniu Malborka. Zapraszamy na imprezę :)

Z legend Wikingów – Walkirie

Mitologia nordycka jest pełna historii o herosach, bóstwach i nadprzyrodzonych stworzeniach. W różnych historiach najdziwniejsze istoty stają się jednymi z uczestników, ale rzadko bywają głównymi bohaterami. Tym razem jednak jedne z nich – Walkirie – grają pierwsze skrzypce.

Walkirie w mitologii nordyckiej mają niższy status od innych bóstw, takich jak Thor lub Loki. Uznawane za córki Odyna, mogły przybierać także postać zwykłych kobiet. Do ludzi było im jednak daleko…

Walkirie przedstawiano jako piękne wojowniczki, ubrane w bitewne szaty, często ujeżdżające skrzydlate konie, wilki lub niedźwiedzie. Każda była dobrze zbudowana, a do dyspozycji miała włócznię i tarczę. Zazwyczaj pojawiały się w liczbie trzech lub dziewięciu.

Mimo że nazywane córkami Odyna, walkirie dowodzone były przez boginię Freję. Według mitów to do tej bogini należała połowa zabitych w bitwach, a właśnie tym zajmowały się walkirie.

Ich głównym zadaniem był wybieranie spośród poległych odpowiednich wojowników, aby zaprowadzić ich do Walhalii, gdzie mieli ucztować w oczekiwaniu na Ragnarok. Wtedy wojownicy, a Walkirie u ich boku, mieli ruszyć do ostatecznej bitwy ze złem.

Ponadto walkirie mogły pomagać wybranej stronie podczas bitew, a w czasach pokoju usługiwać wojownikom, podając pieczoną dziczyznę lub nalewając miodu. Miały także możliwość schodzenia na ziemię, na przykład pod postacią łabędzi.

Tą możliwość wykorzystała Brunhilda, uważana za najpiękniejszą z walkirii. Nie skończyło się to dla niej zbyt dobrze, ponieważ podczas kąpieli w ludzkiej postaci ukradziono jej pióra, co uniemożliwiało zmianę na powrót w ptaka. Okoliczny król zmusił ją tym samym do pomocy w swojej bitwie. Przystąpienie do walki przez walkirię bez pozwolenia boga Odyna było niedopuszczalne, wobec czego bóg sprowadził na nią magiczny sen i umieścił boginię w zamku otoczonym płomieniami. Pewien dzielny wojownik uratował Brunhildę, jednak straciła ona swój status walkirii. Pozostała zwykłą kobietą, a jej zadaniem było witać wojowników w Walhalii.

Fotografia w nagłówku przedstawia pomnik “Walkiria” autorstwa Stephana Sindinga (fot. Manfred Werner).

Wznieś się ponad ziemię, nosząc skrzydła walkirii

Czy kiedykolwiek marzyłeś o poczuciu siły i mocy wikingów? Chciałbyś przenieść się do ich legendarnego świata, gdzie bogowie mają niezwykłe wpływy? Jeśli tak, to mamy dla ciebie niesamowitą propozycję. Poznaj biżuterię inspirowaną mitologią nordycką – tajemniczymi istotami z mitologii wikingów, takimi jak Walkirie, które są symbolem odwagi i determinacji. Skrzydła Walkirii symbolizują ich niezwykłe zdolności i ponadnaturalne moce. Właśnie dlatego stworzyliśmy dla ciebie kolekcję biżuterii, która pozwoli ci poczuć się jak jedna z nich! Skrzydła walkirii to symbol siły, nieustraszoności i wolności. Inspirując się tą legendarną postacią, stworzyliśmy wyjątkową kolekcję biżuterii, która pozwoli ci wyrazić swoją niezależność i unikalność. Nasze bransoletki zdobią subtelne zawieszki, które dodadzą Twojemu stylowi niepowtarzalnego uroku. Kolczyki i naszyjniki podkreślą Twoją stylizację i zainteresowanie wikingami i ich wierzeniami. A jeśli szukasz czegoś bardziej odważnego, to nasze pierścionki i bransolety ze stali szlachetnej są idealnym wyborem. Zyskaj pewność siebie i wznieś się ponad przeciwności losu, nosząc biżuterię, która jest prawdziwym wyrazem twojej siły wewnętrznej.

Nasza biżuteria nie tylko wpisuje się w ciężki metalowy lub motocyklowy styl, ale również doskonale współgra ze zwiewnymi ubraniami z naturalnych tkanin. Bez względu na to, czy preferujesz rockową elegancję czy boho romantyzm, nasza biżuteria wyróżnia się i można ją dopasować do różnych stylów. Wykonana z najwyższą dbałością o detale i trwałością, nasza biżuteria zapewni ci nie tylko wieczną jakość, ale również wyjątkowe uczucie noszenia czegoś wyjątkowego.

Walkiria i inne postacie – mityczna moc w Twoim życiu

Nie tylko biżuteria może stać się Twoim amuletem. Nasze rogi sygnałowe i rogi do picia przyniosą ci moc o każdej porze dnia. Nawiązują do wyposażenia wikingów, którzy nosili przy sobie niesamowicie wyglądające rogi zwierząt. Z tym niezwykłym akcesorium poczujesz się jak prawdziwy wojownik. Warto też wiedzieć, miłośniku mitologii nordyckiej, że bogini Freia, bogini miłości, symbolizuje wiosnę i płodność, jest jednym z najważniejszych bóstw w mitologii nordyckiej. To właśnie ona przewodniczyła Walkiriom wybierającym poległych wojowników do wiecznej chwały. Nasza biżuteria pozwoli ci poczuć się jak błogosławiona przez boginie Frei – nie tylko piękna, ale również pełna mocy i wyrafinowania.

Walkiria w mitologii ma wiele znaczeń i odniesień nawet w naszym codziennym życiu. Symbol Walkirii może być dla Ciebie osobistym amuletem, który doda Ci tego, czego najbardziej potrzebujesz.

Opowieści o Walkiriach fascynują od wieków, a teraz możesz przenieść tego magicznego ducha do swojego życia dzięki naszej kolekcji biżuterii. Symbol Walkirii symbolizujące siłę, mądrość i odwagę – niech stanie się twoim talizmanem, dodającym ci pewności siebie i wyjątkowego charakteru. Zajrzyj do naszego sklepu z biżuterią i akcesoriami i odkryj tajemnicę tych niezwykłych wojowniczek!

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

podobne wpisy

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.