Uwaga! Od środy 22.05 wyjeżdżamy zdobywać dalekie rubieże (Comiccon w Wilnie, Animefest w Brnie i Targi Książki pod PKiN w Warszawie). Wszystkie zamówienia złożone w tym czasie, będziemy realizować po powrocie, czyli 28.05.

Z legend Wikingów – Wanowie

Wśród wielu grup bóstw i innych istot występujących w mitach i legendach Skandynawii, jedną z mniej znanych są Wanowie. Byli to bogowie oraz boginie o konkretnych zadaniach, zamieszkujący swój własny świat.

Wanowie utożsamiani są z płodnością, mądrością i umiejętnością przewidywania przyszłości. Zamieszkiwali jedną z krain na drzewie Yggdrasil – Wanaheim. Wanowie są starszą dynastią bóstw nordyckich i niegdyś rządzili światem. Władzę stracili podczas wojny z dynastią Azów, do której należeli między innymi Odyn, Thor i Frigg. Po wojnie Wanowie zostali częściowo zaliczeni w poczet Azów. Niektórzy mieszkali w nadmorskiej posiadłości w Asgardzie.

Do Wanów należał bóg Njord, bóg spokojnego morza i jego zasobów, kupców oraz wiatrów. Był on ojcem Frejra oraz Frei, bóstw płodności. Frejr był ponadto bogiem urodzaju i pokoju, a Freya – miłości i magii. Do Wanów należała także siostra Njorda o nieznanym imieniu, oraz Kvasir, niezwykle mądra istota zrodzona ze śliny Wanów oraz Azów. Według niektórych źródeł i teorii, do omawianej grupy należą także Heimdall, boski strażnik, oraz Ullr, bóstwo łucznictwa.

Choć za czasów Thora i Odyna sława i władza Wanów przeminęła, nadal byli oni ważnym elementem wielu mitów i legend, tych złych i tych dobrych…

Grafika w nagłówku przedstawia obraz autorstwa John Bauer “Freja”.

Odyn kontra Wanowie – biżuteria o mocy wikingów

Czy odważysz się wejść na ścieżkę wojownika? Wanowie – pierwsi, najodważniejsi, nieustraszeni wojownicy, którzy miażdżą wszelkie przeciwności losu. Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego, co pozwoli Ci poczuć na własnej skórze ducha wikingów. Nasza kolekcja biżuterii inspirowana kulturą nordycką sprawi, że staniesz się częścią tego legendarnego świata. Przeżyj swoją własną sagę, nosząc bransoletki, kolczyki, naszyjniki, zawieszki, pierścionki i wiele innych wyjątkowych akcesoriów. Odkryj w sobie moc i przenieś ją na wieczność dzięki niezrównanej jakości i dbałości o detale, którymi charakteryzują się nasze akcesoria. Wanowie, słynna dynastia bogów nordyckich, znana ze swojej siły i odwagi i tego, że niegdyś rządziła światem. Wraz z naszą kolekcją możesz nosić symbole ich boskiej mocy. Wiesz, kim był Odyn? Pochodził z dynastii Azów, która pokonała Wanów. To dlatego walka Odyn kontra Wanowie jest tak zacięta. Natomiast Młot Thora to potężny symbol nieustraszonej siły i wytrzymałości. Nasze pierścienie, kolczyki i zawieszki z Młotem Thora nie tylko ozdobią Twoje ciało, ale także przypomną Ci o Twojej własnej niezłomności. Odważysz się przyjąć tę moc?

Wikingowie w Twoim stylu – symbole i mity na Twojej skórze

Jeśli interesujesz się mitologią nordycką, musisz poznać Walkirie, piękne wojowniczki, które wybierały walczących na polu bitwy, aby walczyli u boku Odyna i przygotowali ich na wspaniałe życie w Walhalli. Choć dziś nie masz zamiaru brać udziału w bitwach, możesz przywołać ich ducha poprzez naszą biżuterię inspirowaną tymi legendarnymi postaciami. Nasze zawieszki, broszki, piny, breloki wyrażą Twoją moc i pewność siebie, przyciągając spojrzenia wszystkich dookoła. Mitologia nordycka przyciąga swoją epicką historią i bogami o niezwykłych mocach. Dla wielu stanowi odrodzenie siły, determinacji i niezłomności. Czy wiesz, że niektóre symbole, takie jak wilki, kozioł, kruki czy runy, stanowią nie tylko ozdobę, ale także przekazują swoje mocne przesłanie? Wybierając biżuterię z tymi symbolami, wyrażasz swoje własne wartości i przekonania.

Pamiętaj o naszych wyjątkowych wzorach, takich plecionka, które są nie tylko pięknymi ozdobami, ale także wyrazem Twojej sympatii do nordyckiego dziedzictwa. Odkryj moc, która drzemie wewnątrz Ciebie i uczcij ją poprzez noszenie biżuterii, która przekracza granice czasu i staje się częścią Twojej osobowości. Nasza kolekcja biżuterii jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą odkryć w sobie nieustraszoną siłę wojownika i nosić symbole przeszłości z dumą. Przeżyj swoją własną sagę, dołącz do świata wikingów i poczuj na własnej skórze moc legendy!

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

podobne wpisy

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 5% rabatu

Wyślemy Ci raz w miesiącu informację o promocjach, nowościach, naszych wyjazdach i przede wszystkim ciekawostki ze świata Wikingów i Słowian.